Grafomotorika hračkou | Drevené stavebnice s náradím

Grafomotorika hračkou

Písanie a držanie ceruzky bude pre vaše deti hráčkou!

Vývoj grafomotoriky je nevyhnutným predpokladom dieťaťa a ovplyvňuje rad ďalších fyzických i kognitívnych funkcií. Skoro tretina detí má problém so správnym úchopom, a tak písanie je pre mnohé deti naozaj veľkým problémom. Problém s písaním u predškolákov je vážny už niekoľko rokov.

Aby deti zvládli ťahy ceruzkou a perom, potrebujú mať vyvinutú jemnú aj hrubú motoriku, všetky svaly na rukách. Málokto vie, že nesprávny, kŕčovitý uchop je úzko spojený so svalovým napätím v celom tele. Pri písaní sa totiž podieľa približne 200 svalov ruky a tela.

Ak sa deti často venujú mobilom a tabletom, svaly na rukách, ktoré potrebujeme pri písaní, sa nevyvíjajú. Navyše, mnohí sa mylne domnievajú, že správne držanie písacích potrieb si má dieťa osvojiť až v prvej triede na základnej škole. To je už, ale naozaj neskoro v škole už nie je priestor pre učenie sa toho, čo si mal malý školák osvojiť ešte v materskej škole.

Pri hre s našimi stavebnicami Matador je budovaná motorika dieťaťa automaticky. Prirodzeným spôsobom sa koordinuje oko s rukou a hmatové rozlíšenie povrchu aj tvaru, senzomotorika, grafomotorika, čo je dôležitým predpokladom na zvládnutie tvarov písma a písania v prvom ročníku.


DODANIE TOVARU
Tovar skladom expedujeme v 90% prípadov do 3 pracovných dní.
Jednoduchá platba
U nás za vašu objednávku zaplatíte kartou online alebo na dobierku.
Výhodná ponuka
Ceny našich produktov ponúkame najvýhodnejšie na trhu
Poradenstvo
Radi vám poradíme s výberom a odpovieme na otázky
Ekologické produkty
Naše produkty sú 100% prírodným produktom z bukového dreva
Originálne produkty
Sme výhradný dovozca stavebníc značky MATADOR® na Slovensku
Vyrábané v EÚ
Už vyše sto rokov sú sady MATADOR vyrábané v Rakúsku

Sídlo spoločnosti

MATADOR – TOYS, s.r.o.
ul.Janka Kráľa 1365/62
020 01 Púchov

 

 

Informácie

Doprava a platba

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

 

U nás možete zplatiť aj online
MasterCard Visa

NEWSLETTER

SLEDUJTE NÁS

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem