UČIŤ SA HRAVO | Drevené stavebnice s náradím

UČIŤ SA HRAVO

Ucit sa hrou
Kreativita

Deti sa rodia s cieľom skúmať a objavovať; väčšinou sa učia samy o sebe interakciou so skutočným svetom. Potrebujú sa dotýkať predmetov, rozobrať ich  a pomaly sa s nimi zoznámiť. Najlepším spôsobom, ako si deti môžu uchovať prakticky naučené skúsenosti, je pochopiť ich všetkými zmyslami. Voľne stavať pomocou kladiva, blokov a tyčí podporuje kreativitu a fantáziu vašich detí.

Kognitívne zručnosti
Získavanie kognitívnych schopností je kľúčovou súčasťou rozvoja raného detstva. S pomocou takýchto štruktúr myslenia môže dieťa plánovať skôr, pred tým ako začne konať a tým pádom môže prísť s predpokladmi o výsledku. Máme skúsenosť, že stavanie za pomoci Matador stavebnice sa rozvíjajú kognitívne zručnosti automaticky a sú trénované hravou formou, napríklad: myslenie  je zamerané na riešenia; schopnosť rozmýšľať a plánovať.

Radosť z hrania sa
Keď je stavanie dokončené, hra sa môže začať! Vďaka nekonečným stavebným kombináciám vznikajú nespočetné herné svety Matador. Voľne sa hrať je pre deti dôležitým „školením“, ktorého cieľom je spracovať zážitky a dojmy, zoznámiť sa a prevziať rôzne úlohy. Navyše, na základe opakovaní si budú deti bezpečne rozvíjať interaktívny kontakt s ostatnými.

Technické porozumenie
Deti chcú porozumieť svetu! Spôsob, akým stavebnice Matador fungujú, je možné pozorovať a porozumieť tak, že technológia a fyzika sa tak doslova stanú „uchopiteľné“. Stavebné návody, ktoré sú navrhnuté na obrázkoch, umožňujú deťom stavať na vlastnú päsť. Používanie nástrojov, je v návodoch taktiež znázornené farebne a pomocou obrázkov vysvetlené.

3D Kompozícia
Stavebnice Matador trénujú schopnosť predstaviť si veci v troch dimenziách. Priestorové vnímanie a koncepcia v kombinácii s príslušnými motorickými schopnosťami a dobrými reflexmi sú nevyhnutné pre fyzické aktivity, ako sú loptové hry a úzko súvisia s vnímaním tela a koordinácie.

Motorické zručnosti
Hranie sa a stavanie s Matadorom zvlášť podporuje jemné motorické zručnosti. Jemné motorické zručnosti sú dôležité pre rozvoj detí, pretože iba pomocou týchto zručností sa človek bude môcť naučiť písať a kresliť. Tieto zručnosti sú tiež nevyhnutné pre učenie sa ako sa obliecť alebo jesť sám.

Pocit úspechu
Dokončené modely a vytvorené pomyselné svety vedú k dôležitému pocitu úspechu pre deti - pocit úspechu zvyšuje sebaúctu! Pre zdravý vývoj dieťaťa nie je nič také prospešné ako sa hrať voľne a živo.

Manuálna obratnosť
Hranie sa s Matadorom robí naše deti len múdrejšími! Stavanie modelov aktívne podporuje manuálnu zručnosť. Pri spájaní stavebných blokov a tyčí pomocou kladiva si i tí najmenší hravo rozvíjajú špecifické zručnosti. Aktívne: hmatová tvorba, uchopovanie objektov, zbíjanie kladivom a demontáž poskytuje hodnotný protipól k presýteným obrazovkám, ktorý je v dnešnej dobe taký bežný.
DODANIE TOVARU
Tovar skladom expedujeme v 90% prípadov do 3 pracovných dní.
Jednoduchá platba
U nás za vašu objednávku zaplatíte kartou online alebo na dobierku.
Výhodná ponuka
Ceny našich produktov ponúkame najvýhodnejšie na trhu
Poradenstvo
Radi vám poradíme s výberom a odpovieme na otázky
Ekologické produkty
Naše produkty sú 100% prírodným produktom z bukového dreva
Originálne produkty
Sme výhradný dovozca stavebníc značky MATADOR® na Slovensku
Vyrábané v EÚ
Už vyše sto rokov sú sady MATADOR vyrábané v Rakúsku

Sídlo spoločnosti

MATADOR – TOYS, s.r.o.
ul.Janka Kráľa 1365/62
020 01 Púchov

 

 

Informácie

Doprava a platba

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

 

U nás možete zplatiť aj online
MasterCard Visa

NEWSLETTER

SLEDUJTE NÁS

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem