Drevo je viac než hračka | Drevené stavebnice s náradím

Drevo je viac než hračka

S drevenými hračkami sa hrávali naši prastarí rodičia, starý rodičia aj naša generácia a stále je o takéto hračky záujem aj dnes.

Drevo je živý materiál

Drevené hračky sú jedinečné, ako je jedinečná jej štruktúra, každý kus dreva má svoj vlastný vzor a nenapodobiteľnú kresbu. Ten, kto „pochopí „ drevo, cíti rozdiel a vidí jemné jadrá dreva, vlákna a pritom cíti, aká je pekná príroda - nenapodobiteľná a zdravá.  Hračky z dreva spájajú dieťa s prírodou a sú na dotyk príjemnejšie než plast.

Jednoduché aj komplikované

Najklasickejšie a najjednoduchšie poznáme drevené kocky. Drevené stavebnice sú komplikovanejšie a môžu obsahovať rozličné geometrické tvary. Pri stavbe so stavebnicami Matador si dieťa od útleho veku začína budovať svoju predstavivosť, spoznávať veľkosť stavieb a predmetov tým, že si môže stavať svoje vlastné stavby. Deti sa rodia s cieľom skúmať a objavovať; väčšinou sa učia samy o sebe interakciou so skutočným svetom. Potrebujú sa dotýkať predmetov, rozobrať ich  a pomaly sa s nimi zoznámiť. Najlepším spôsobom, ako si deti môžu uchovať prakticky naučené skúsenosti, je pochopiť ich všetkými zmyslami. Voľne stavať pomocou kladiva, blokov a tyčí podporuje kreativitu a fantáziu vašich detí. Neskôr začína úplne inštinktívne sám chápať tvary, zaoblenia a prirodzene sa orientuje v priestore.

Žiadna nuda

Niektoré hračky z dreva vyzerajú na prvý pohľad pre nás dospelých veľmi obyčajne, až nudne. Práve to núti hlavne menšie deti k vlastnej predstavivosti. Technika a fyzika sa stávajú skúsenosťou a tým v pravom slova zmysle po“chopit“eľné. Konštrukcie postavené zo stavebných blokov Matador je možné pozorovať a pochopiť počas ich fungovania a prevádzky. 

Drevené hračky podporujú rozvoj predstavivosti a jemnej motoriky

Hračky z dreva sú oveľa pevnejšie, náročnejšie na úchop a manipuláciu. Preto si od detí vyžadujú viac sústredenia a námahy pri hre. Aj takéto drobné rozdiely majú vplyv na rýchlejší rozvoj motoriky prstov a rúk. Drevené hračky sú tiež pevnejšie, neprispôsobia sa hre tak ľahko ako plastové a dieťa musí byť pri hre aktívnejšie, trpezlivejšie a vynaliezavejšie. Pri takej hre sa dieťa učí. Jemné motorické zručnosti sú dôležité pre rozvoj detí, pretože iba pomocou týchto zručností sa človek bude môcť naučiť písať a kresliť. Nenadarmo sú práve drevené hračky významnou súčasťou pedagogiky.

Sú vhodné aj pre najmenších

Prvé hračky pre zvedavé bábätko zvoľte zasa z dreva. Deti rady donekonečna opakujú rovnaký úchop či činnosť. Je pre nich fascinujúce, keď si všetky kocky nahádžu do jednej krabice alebo si ich poskladajú na seba. Potom stačí krabicu vysypať a ide sa od začiatku. Deťom opakované hry vyhovujú.

Ľahko sa čistia

Deti môžu drevené hráčky zašpiniť. Veľa ľudí sa preto obáva, či sa takéto hračky budú dobre čistiť. Drevené hračky jednoducho poľahky umyjete vodou a necháte usušiť a dieťa môže v hre pokračovať ďalej.

Drevené hračky šetria rodinný rozpočet

Aj keď je na začiatku je investícia do drevenej hračky vyššia, jej kúpu neoľutujete. Drevená hračky Matador vydržia deťom aj pri častom hraní celé roky. Ich kvalita im pomôže prežiť prvé roky a budú dobrými spoločníkmi aj pre ďalšie potomstvo. A raz aj pre vaše vnúčatá.

Drevené hračky chránia životné prostredie

Výrobou plastových hračiek rozhodne prírode neprospievame. Rôzne chemické látky a farbivá použité na výrobu plastových skladačiek znečisťujú pôdu, vodu a nebezpečné výpary sa dostávajú aj do ovzdušia. Kúpou drevených hračiek dávate navonok najavo, že vám tieto okolnosti nie sú ľahostajné. Drevené hračky neobsahujú nebezpečné chemické látky, ktoré môžu u detí vyvolať prudkú alergiu či oslabenie imunitného systému. Sú zdravotne nezávadné a neničia životné prostredie.

Drevené hračky pomáhajú vytvárať vzťah k prírode

Drevené hračky Matador majú významný edukatívny rozmer. Vďaka nim môžeme deti učiť, ako takáto hračka vzniká. Cez drevené hračky môžeme deťom ukazovať svet prírody, vysvetľovať, ako a odkiaľ pochádza materiál ich hračiek. Učme ich, že aj svoje hračky majú šetriť a dávať na ne pozor, lebo pochádzajú z prírody, ktorú musíme chrániť. Deti si uvedomia, že drevo je živý materiál.

Drevené hračky rozvíjajú estetické cítenie a zmysel pre krásu

Drevené hračky sú nielen kvalitnejšie, ale aj oveľa krajšie a originálnejšie. Predsa nie je jedno, v akom prostredí vyrastajú naše deti a akými vecami sú obklopené. Môžeme ich ale obklopiť peknými a zaujímavými predmetmi.
Postav si svoj svet


DODANIE TOVARU
Tovar skladom expedujeme v 90% prípadov do 3 pracovných dní.
Jednoduchá platba
U nás za vašu objednávku zaplatíte kartou online alebo na dobierku.
Výhodná ponuka
Ceny našich produktov ponúkame najvýhodnejšie na trhu
Poradenstvo
Radi vám poradíme s výberom a odpovieme na otázky
Ekologické produkty
Naše produkty sú 100% prírodným produktom z bukového dreva
Originálne produkty
Sme výhradný dovozca stavebníc značky MATADOR® na Slovensku
Vyrábané v EÚ
Už vyše sto rokov sú sady MATADOR vyrábané v Rakúsku

Sídlo spoločnosti

MATADOR – TOYS, s.r.o.
ul.Janka Kráľa 1365/62
020 01 Púchov

 

 

Informácie

Doprava a platba

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

 

U nás možete zplatiť aj online
MasterCard Visa

NEWSLETTER

SLEDUJTE NÁS

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem